XXVII Kongres Controllerów "CONTROLLING 360 Perspektywa nowoczesnego controllingu", ODiTK, Sopot 2019

Zarządzanie grupą kapitałową jest zagadnieniem złożonym i wymaga skutecznego wsparcia informatycznego, szczególnie w takich obszarach jak raportowanie zarządcze i statutowe. Oprogramowanie IBM Cognos Controller zasługuje na szczególną uwagę zarządów grup kapitałowych, ponieważ pozwala zautomatyzować proces kalkulacji i raportowania danych skonsolidowanych z perspektywy zarówno zarządczej jak i statutowej.

Jedną z głównych tez wystąpienia jest nadrzędność potrzeb informacyjnych osób zarządzających grupą kapitałową nad potrzebami pozostałych interesariuszy. Stąd potrzeba ciągłego dostosowywania procesu gromadzenia, przetwarzania i raportowania skonsolidowanych danych w odpowiedzi na dynamiczne i zróżnicowane zapytania generowane na różnych szczeblach zarządzania grupą. Zdaniem prelegentów, proces sprawozdawczości statutowej należy maksymalnie zautomatyzować i podporządkować potrzebom informacyjnym na poziomie zarządczym. Poza tym wskazane jest zintegrowane podejście do kalkulacji skonsolidowanych danych, co pozwala na pogłębioną analizę wartości planistycznych i wykonawczych.

Zastosowanie dedykowanych narzędzi informatycznych do konsolidacji pozwala diametralnie zmienić jakość całego procesu konsolidacji, począwszy od etapu projektowania zakresu danych do zaraportowania i pozyskiwania danych jednostkowych poprzez etap ewidencji i kalkulacji korekt konsolidacyjnych na wymaganych poziomach szczegółowości, a kończąc na raportowaniu danych wyjściowych w różnych przekrojach analitycznych.

Zapraszamy do wymiany doświadczeń.

Wydarzenie odbędzie się 13-14 czerwca w Sopocie.

 

Adam_Natalia_Kucharscy

 

https://www.kongrescontrollerow.pl/relacje/relacja-2019

Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij